Czy Murzyn może podróżować?

Opublikowano: 25.06.2021 r.

Autor: Barbara Neumann

Newsletter magazynu "Travel+Leisure" zachęca do wysłuchania podcastu "Luxury Traveling While Black". Podcast mnie nie interesuje, rasistowski szablon amerykańskiej lewicy już tak.

Czy Murzynowi wolno podróżować? Wolno! Tak zdecydowała amerykańska, biała „elita”. Więcej! Może podróżować luksusowo!

Czy jednak ta podróż może być zwyczajną, nie naznaczoną kolorem skóry, podróżą? Nie, nie może.

Murzyn w Ameryce nie może być po prostu Amerykaninem. Termin tej jest zastrzeżony przez lewicę jedynie do potomków białych imigrantów. Murzyni są stygmatyzowani miejscem pochodzenia niczym Żydzi gwiazdą Dawida pod Hitlerem. Nie są Amerykaninami, są zaledwie Afroamerykanami.

Tak też w podróżach Murzyna musi być coś wyłacznie jemu właściwego. Co? Jak wspomniałam, podcastu nie słuchałam, ale na tę niezwykłość podróży Murzyna wskazuje tytuł „Odbywając luksusowe podróże, kiedy jest się Czarnym”.

Skoro Joe Biden twierdzi, że biedne (kolorowe) dzieci mogą być tak samo zdolne jak Białe, to może Murzyni mogą pławić się w podróżniczym luksusie bez grosza przy duszy?

I Murzyn może podróżować! źródło: Travel+Leisure newsletter

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Co jest nie tak, ze stanem Nowy Jork?Ogromny stan, z zastępem kongresmenów, a zwłaszcza elektorów w wyborach prezydenckich, demoluje nie tylko całą Amerykę, ale też niezwykle (...)
Twitter: Trump na czele zamieszek.Zdaniem Twittera Trump szturmował budynek Kongresu. Zablokował więc uczestnika zamieszek na platformie.
Stary dureń w Strasburgu.Stary ruski komunista z gubernii białostockiej gra Europejczyka.