Kłopoty Jakiego z historią.

Opublikowano: 28.06.2021 r.

Autor: Barbara Neumann

Główny problem Patryka Jakiego to chyba brak świadomości, że nic nie wie i niczego nie rozumie. Zwłaszcza jeśli chodzi o historię.

Pan Patryk Jaki, funkcjonariusz Prawa i Sprawiedliwości, polskiej partii narodowo-socjalistycznej, znany ze swej antyniemieckiej i antyśląskiej obsesji, jak na polskiego osieldeńca na Śląsku przystało, lubi codziennie wyskoczyć z „polską krzywdą” i „niemiecką butą”.

Patryk Jaki

Tym razem w taki oto sposób:

Niemcy się wybielają i wolą mówić, że za największe zbrodnie w historii ludzkości odpowiadają jacyś „naziści”. Dlatego warto zobaczyć jak sami o sobie pisali w okupowanej Polsce.

Polacy z dużej litery!

Pan Jaki zapomniał dodać, że szlachetni Polacy nie kazali Niemcom kłaniać się polskim żołnierzom, lecz sami zginali ich karki do katorżniczej pracy lub przy wyganianiu z własnych domów.

Zapomniał też o polskich pismach urzędowych, gdzie rzeczownik własny „Niemiec”, pisano od małej litery.

A tutaj, u hitlerowców, proszę bardzo, pełna kurtuazja: Polak, Polka, Polacy… Wszystko elegancko, z kulturą, od dużej litery.

Jaki to minister, który ma poważny problem z doborem odpowiedniego materiału faktograficznego.

Ale przy tej polsko-nazistowskiej narracji, ciężko o dobre przykłady i sensowne tezy.

Uważnego czytelnika może jeszcze zbulwersować wybielanie komunizmu („największe zbrodnie w historii ludzkości” przypisuje Niemcom), ale tu rozumiemy Jakiego. Polska jako sojusznik Sowietów, musi być bez skazy.

Ponadto, gdzie mieszkałby dziś Jaki, gdyby nie dobrodziej rodziny Jakich, Józef Stalin i jego dobre uczynki?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Biden kupuje głosy wyborców zawartością mojego porfela.Kiedy Biden oraz Pelosi zorientowali się, że wielu wyborców, wpędzonych przez nich w problemy, oczekuje większego niż przewidzianego przez (...)
Biden do żołnierzy: „No klaszczcie, głupie bękarty”.Ostatnio przpomniano mi jedną z wypowiedzi Joe Bidena. Przypominam i ja czytelnikom.
YouTube zaatakował USA!Po Facebooku i Twitterze kolejny gracz na globalnym rynku usług internetowych zaatakował urzędującego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.