Trump vs. „Big Pharma”

Opublikowano: 23.08.2020 r.

Autor: Barbara Neumann

Długo obiecywane zmiany spowodują spadek cen leków w USA.

Trump od początku swej kadencji zapowiadał wielkie zmiany w sposobie funkcjonowania niezwykle wrażliwego segmentu rynku. Rynku usług medycznych. Rynku od ponad stu lat niszczonego regulacjami, czego ekstremalną kulminacją był eksces w postaci „Obamacare”.

Kłody rzucane pod nogi przez Demokratów, niechętny Trumpowi oraz skorumpowany republikański establishment nie pozwoliły Trumpowi rozprawić się z tym rakiem systemu opieki zdrowotnej, w sposób oczywisty naruszającym również konstytucję.
John McCain, gardłujący przez cały czas przeciwko Obamacare, po przejęciu władzy przez Trumpa, stał się jej fanatycznym obrońcą.

Trump wielokrotnie wskazywał na nieuczciwe praktyki koncernów farmaceutycznych, które ulegając presji socjalistycznych rządów różnych państw kontrolujących rynek farmaceutyczny, godziły się na niskie ceny dostarczanych leków. Te straty przerzucane później były na amerykańskiego pacjenta.
Tym sposobem Amerykanie finansowali leki Niemców, Polaków, Argentyńczyków czy Chińczyków.

To pasożytowanie powinno się skończyć. Dziś cena leku na receptę nie może być większa niż najniższa cena płacona w dowolnym kraju na świecie za ten sam lek.

Należy popdziwiać konsekwencję Donalda Trumpa we wprowadzaniu, nie tylko obietnic wyborczych, ale przede wszystkim rozwiązań służących obywatelom a nie grupom interesów.

Teraz pozostaje jeszcze rozprawienie się z niekonstytucyjną „Obamacare”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Co ludzie czytają.O tym jak Churchill ratował suwerenność Polski przez Sowietami.
Rasiści z Fejsbuka nie wpuścili mnie na szkolenieBy wziąć udział w darmowym szkoleniu organizowanym przez Facebook, nie możesz być Białym. Tylko dla Czarnych. Ich biznes jest lepszy niż mój. (...)
Rafał Rzepka – jestem za, a nawet przeciw!Często rozróżnienie między dywersantami a pożytecznymi idiotami jest poważnym problemem. W przypadku aktywisty Rafała Rzepki wątpliwości nie ma.